Проводной SIP-телефон Alcatel-Lucent 8001 Deskphon - Entry-level SIP phone with high quality audio
Дисплей
• 132 x 64 pixel graphic monochrome display, 5 lines shown with backlight
Функции телефонии
• Support two SIP account lines, hotline
• Support call holding, call waiting, call forwarding and transfer (blind/busy/ask)
• Caller ID, redial, mute, do not disturb (DND)
• Auto answer, conference
• Speed-dial, voicemail
• IP direct dial
• Custom ring tone
• Call records (50 logs each): dialed calls/ received calls/missed calls
Характеристики аудио
• Audio codec: G.711 (A-law and μ-law), G.723.1, G.729AB, G.722
• Supports VAD, CNG, AEC, AJB
• Volume controls
• Mute control
Телефонный справочник
• Individual phonebook (300 entries)
• Enterprise phonebook (800 entries)
• LDAP/XML directory service
Питание
• Supports 802.3AF Power over Ethernet (POE)
Порты и разъемы
• LAN: 2 x RJ45 10/100M Ethernet ports
• 1 x 3.5 mm headset port
• 1 x RJ9 handset port
• 1 x RJ9 headset port
• 1 x USB por (DC 5V/1A output)
Дополнительные функции
• SIP server redundancy
• Third party call control (3PCC)
Совместимость с системами Alcatel-Lucent
• Alcatel-Lucent OmniPCX® Enterprise R11.0.1 and later
• Alcatel-Lucent OmniPCX Office RCE R9.2 and later
• Alcatel-Lucent OpenTouch® R2.1.1 and later
| Основные | |
|---|---|
| Производитель | Alcatel |
| Страна производитель | Франция |
| Интерфейсы | Ethernet |
| Количество Ethernet портов | 2 шт |
| Поддержка | SIP |
| Подключение устройства | Проводное |
| Состояние | Новое |
| Тип | VoIP-телефон |
| Тип телефона | Проводной |
| Габаритные размеры | |
| Высота | 54 мм |
| Длина | 205 мм |
| Ширина | 197 мм |
| Вес | 800 |
| Пользовательские характеристики | |
| Аудиокодеки | G.729ab |
| Возможности | Автоответчик |
| Гарантийный срок | 12 |
| Разрешение экрана | 132х64 |
| Тип экрана | есть /графический матричный размером 132x64 пикселя, 5 строк с подсветкой |
| Цвет | Серый |
- Цена: 2 700 ₴


